חזרה לרשימת עמיתים
מחזור ו' 2017-2016

ד"ר לאון רוזנצביט
ד"ר לאון רוזנצביט היה עמית ממשק במנהלת לתחליפי דלקים ותחבורה חכמה במשרד ראש הממשלה, שם שימש יועץ מדעי לראש המנהלת, ד"ר ענת בונשטיין.

לאון הוא בוגר הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל, שם השלים תואר ראשון (בהצטיינות) ותואר שני בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל בתחום יציבות בעירה בטורבינות גז. את תואר הדוקטור שלו במיקרו/ננו-זרימה ואלקטרוקינטיקה קיבל לאון מהפקולטה להנדסת מכונות בטכניון.

במסגרת תכנית ממשק קידם לאון את הנושאים הבאים:

  1. ניתוח אפקטיביות של תהליך מימון הדגמות טכנולוגיות של קרנות 'חלוץ והדגמה' ו'הזנק' בתחום תחליפי הדלקים בתחבורה במשרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים. היעד המרכזי של פרויקט זה היה ייעול ושיפור ביצועי הקרנות הללו בתחום תחליפי הדלקים בתחבורה. המטרות שנגזרו מהיעד המרכזי הן:
  • הבנת התהליכים שמובילים את הפרויקטים בשלבים השונים.
  • זיהוי דפוסים שונים שמשפיעים על התקדמות הפרויקטים.
  • זיהוי מגבלות, חולשות וכשלים בתהליך הפרויקטים ובו-בזמן לימוד הסיבות להתקדמות תקינה ולהצלחה של הפרויקטים.
  1. טיוב מעבר הידע בין האקדמיה לתעשייה בתחום תחליפי הדלקים בתחבורה ובניית שיתופי פעולה עם יחידות ה-tech-transfer באוניברסיטאות. המטרה היתה ללמוד על תהליך ה- tech-transfer ועל החסמים הרלוונטיים, להבין איך ניתן לייעל את מעבר הידע בין האקדמיה לתעשייה וליזמים ולרתום גורמים ממשלתיים לייעול התהליכים הקיימים.

במסגרת פעילותו כעמית ממשק במנהלת לתחליפי דלקים ותחבורה חכמה ארגן לאון יום עיון בנושא תחבורה חכמה באקדמיה, שבו השתתפו כ-80 משתתפים – בהם חוקרים מהאקדמיה, נציגי תעשיית הרכב והתחבורה החכמה ונציגי הממשלה. בהחלטת הממשלה על התכנית הלאומית לתחבורה חכמה הוחלט להקים מרכז מחקר לאומי בתחום התחבורה החכמה ובהתאם לכך, תחילה היה צורך להפגיש חוקרים מהאקדמיה שעוסקים בהיבטים שונים של תחבורה חכמה. המטרות העיקריות של יום העיון היו:

  • יצירת קהילה של חוקרים מהאקדמיה בתחום התחבורה החכמה.
  • קידום שיתוף הפעולה בתוך האקדמיה וכלפי חוץ עם התעשייה ועם הממשלה.
  • הצגת התכנית הלאומית לתחבורה חכמה והכוונה להקים מכון מחקר לאומי.

ביום העיון שמעו המשתתפים הרצאות מפי מומחים מהאקדמיה, והכירו חלק מהפעילות הענפה בתחומים השונים של התחבורה החכמה. כמו כן, התקיים פאנל בהשתתפות נציגים מכלל המגזרים הרלוונטיים.

Please complete the captcha.